Specjalizacje lekarskie – Platinum Centrum Medyczne
Dostępne dziedziny medycyny:
Neurochirurgia
Neurochirurgia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem operacyjnym ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.
Neurochirurg zajmuje się chorobami występującymi w obrębie układu nerwowego, w których przypadku leczenie farmakologiczne nie dało efektów i wskazane jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Do najczęstszych schorzeń, którymi zajmuje się specjalista w tej dziedzinie, należą guzy mózgu i rdzenia kręgowego, choroby naczyniowe mózgu takie jak tętniaki, naczyniaki lub przetoki tętniczo-żylne, wodogłowie, choroby nerwów czaszkowych i obwodowych (np. nerwiaki, zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału nerwu łokciowego), a także następstw urazów (krwiaki, złamania kości czaszki, przetoki). Nowoczesna neurochirurgia coraz częściej korzysta z metod funkcjonalnych oraz stereotaktycznych, umożliwiając leczenie schorzeń takich jak choroba Parkonsona, przewlekły ból, choroba Huntongtona, padaczka czy dystonia mięśniowa przy wykorzystaniu głębokiej stymulacji mózgu (DBS), stymulatorów nerwu błędnego (VNS) czy stymulacji rdzenia (SCS). W zakresie chorób kręgosłupa neurochirurg wykonuje operacyjne leczenie w zakresie choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa obejmującej dyskopatie, kręgozmyk czy stenozę kanału kręgowego, jak również zmian onkologicznych (przerzuty, nowotwory pierwotne kręgosłupa, guzy kanału kręgowego).
Neurochirurg zajmuje się także oceną i leczeniem następstw urazów kręgosłupa takich jak złamania lub pourazowa niestabilność. Do oceny i decyzji dotyczącej leczenia neurochirurg zleca badania takie jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, RTG czynnościowe czy badania elektrofizjologiczne (np. EMG), które pozwalają rozpoznać choroby układu nerwowego i ocenić stopień ich zaawansowania. Oprócz leczenia operacyjnego neurochirurg kontynuuje również leczenie po zabiegach operacyjnych i zakończonej hospitalizacji.
Niepokojące objawy, które powinny skłonić Cię do wizyty u lekarza neurochirurga w Platinum Centrum Medycznym, to m.in. bóle i zawroty głowy, drętwienie, mrowienie, ból kończyn, osłabienie czucia lub siły mięśniowej kończyn, bóle kręgosłupa, pogorszenie chodu, trudności z mową, widzeniem, pamięcią, koordynacją; drżenie kończyn, napady padaczkowe, nieprawidłowe wyniki badań zlecanych przez innych specjalistów i inne.

Prywatna przychodnia medyczna we Wrocławiu. Lekarze specjaliści
PLATINUM Centrum Medyczne
ul. Księcia Witolda 47
50-202 Wrocław
NAJWAŻNIEJSZE LINKI
LEKARZE SPECJALIŚCI
SPECJALIZACJE